Jsou spolehlivé doma i venku – pokud sáček umístíte tam, aby jej nemohl proříznout nůž nebo proděravět jiný ostrý předmět, spolehlivě chrání vnitřní obsah svým uzavíracím mechanismem. Jeho rozevření vyžaduje určité úsilí a nemůže se stát, že by se někde v terénu, např. v batohu na cestě do práce, otevřel samovolně. K tomu, aby se zipový mechanismus mohl chlubit těmito vlastnostmi, však vedla dlouhá cesta mnoha nezdarů a laboratorních testů, trvalo několik desítek let, než se tyto výrobky mohly distribuovat do obchodní sítě.
Jsou zdravotně způsobilé – výhodou nízkohustotního polyetylenu je netečnost vůči lidskému organismu z hlediska negativních zdravotních dopadů, jako jsou alergie, rozvoj civilizačních chorob, nebo dokonce rakovinné bujení. Běžně se tento materiál využívá ve zdravotnictví, v zemědělství, v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, balí se do něj i hračky pro děti. Jeho zdravotní způsobilost potvrzují i desítky let praktického využívání a pravděpodobně se nenajde nikdo z vás, kdo by se s igelitovými sáčky či taškami nikdy nesetkal.
Trvanlivé potraviny – můžete do nich vkládat cokoli tekutého i sypkého, takže nejen díly dětských stavebnic a puzzle, textilní galanterii, kancelářské sponky či spojovací materiál v dílně, ale i krmivo (granule) pro zvířata a trvanlivé potraviny, jako jsou luštěniny, mák, ořechy, slunečnicová semínka, ovesné vločky pro přípravu kaší, sušené ovoce atp.
Ochrání i elektroniku – pro mobilní telefony a tablety se vyrábí celá řada různých obalů, ale většina z nich chrání přístroje jen před mechanickým poškozením hrubého rázu, např. poškrábáním, odřením, prasklinám atp. Jsou ovšem situace, kdy potřebujete silnější ochranu a není třeba kvůli tomu kupovat speciální kryt, stačí docela obyčejný zip sáček a takto můžete mít mobil uložený v kabelce, v batohu či v tašce kdekoli, např. při pobytu na pláži, při turistice v horách za deště a mrholení, na cyklistickém výletu, v zavazadle při cestách letadlem atd.