Pokud i vy máte to štěstí, dostali jste firemní notebook a můžete si jej nosit i domů, jistě jste již přemýšleli nad tím, co se zapůjčeným přístrojem smíte a nesmíte dělat a děláte dobře! Pokud nechcete dostat padáka, věřte, že těmto čtyřem činnostem, byste se opravdu měli vyhnout.
Nevhodný obsah
Na co by vás měla přejít chuť v první řadě je jakýkoliv nevhodný a erotický obsah. Nejen že se opravdu nesluší mít tento materiál v přístroji stažený, ale nedívejte se na něj ani online. V obou případech by vám to mohlo způsobit nemalé pracovní potíže, nebo popřípadě rovnou vyhazov.
Počítačové hry
Další věc, která by pro vás měla být tabu, jsou hry. Opět je jedno jestli je hrajete online nebo ne, stále se jedná o firemní notebook a do něj jakákoliv zábava zkrátka nepatří. Nehledě na to, že pokud byste stahovali nějaké hry, mohli byste společně s nimi stáhnout i nějaký vir, který by následně mohl být zanesen do firemní sítě.
Vlastní obsah
Zapomenout byste měli i na jakýkoliv osobní obsah. Neměli byste v notebooku uchovávat ani fotky z dovolené ani žádná videa. Nehledě na to, že pokud byste měli v notebooku uložený například nějaký návrh na nový produkt, který jste vytvářeli ve firemních programech, mohl by si jej zaměstnavatel nárokovat.
Osobní nákupy či konverzace
V každé instituci je firemní síť sledována určitými správci. Tito lidé by jistě nebyli nadšeni z toho, kdyby zjistili, že v čase kdy máte pracovat, se věnujete posíláním si zpráv přes Facebook nebo nakupování oblečení. Určitě byste se měli vyhnout i prohlížení inzerátů s nabídkou práce. Ano, i díky tomuto byste mohli dostat padáka.
Pokud jste tedy dostali firemní notebook, nejlepší by bylo nechávat si jej pouze v práci, maximálně si jej nosit na jednání. Za předpokladu že si ho budete nosit často domů, snadno sklouznete k vytváření obsahu, se kterým by váš zaměstnavatel nemusel souhlasit.