Když píšeme životopis pro možná budoucího zaměstnavatele, dáme si na tom záležet. Chceme přeci udělat dobrý dojem! Spoustu údajů v něm uvádíme, aniž by jsme nad tím nějak hlouběji přemýšleli. Jsou prostě nutné a důležité. Bez nich se to neobejde. Jedná se například o jméno, emailovou adresu, vzdělání, naší dosavadní praxi a tak dále.
Ale co třeba naše hobby? Patří do životopisu? Co když ho tam jednoduše neuvedeme? Uděláme zásadní chybu! Takže ano, naše koníčky do správného a dobrého životopisu prostě patří. Sice až nakonec, protože to samozřejmě není nejdůležitější věc na seznamu, ale patří. Lze tím totiž zaujmout. Ukázat, že nežijeme pouze prací, ale že máme rádi i svůj volný čas. Je to taková známka lidskosti.
Takže psát o tom, že naše hobby je naše práce, to není moc důvěryhodné a nikdo to neocení. A není od věci se nad tím, co o svých zájmech napíšeme do životopisu, pořádně zamyslet. Spousta lidí žije v domnění, že stačí vyjmenovat tři nebo čtyři naše koníčky a hotovo. To ale není tak úplně pravda. Měli bychom si na tom dát záležet a tématu „naše hobby” věnovat třeba krásné čtyři řádky či body. Záleží na tom, v jakém stylu vedeme celý životopis. Stačí je každému koníčku dopsat nějaký detail.
V případě cestování napsat, kam nejraději jezdíte. U vaření zase uvést, co rádi vaříte. Pokud hrajete na hudební nástroj, sdělte na jaký. Věřte, že malé detaily dělají zázraky.
Nemusíte se bát, že Vaše zájmy nejsou atraktivní nebo dost originální na to, aby zaujmuly. Nikdy nevíte, jací jsou ostatní. Co když Váš životopis čte někdo, kdo je také vášnivý kuchař či čtenář jako Vy?
Vaše koníčky o Vás řeknou něco osobnějšího. Ten, kdo životopis bude číst, si ze všech uvedených informací, právě včetně Vašich zájmů a koníčků, může představit, zda budete třeba vhodný parťák do týmu nebo jestli se při letu na služební cestu s Vámi bude dát bavit o knihách nebo o sportu. Být sám sebou a nic nenafukovat, to dělá vždycky největší a hlavně přirozený dojem!