Jdeme se pobavit a zjednodušit si život!
Pod pojmem IT si každý představí nejnovější technologie, vědce apod..
Ale co to vlastně vůbec znamená? Co znamená IT?
IT je zkratka pro Informační Technologii. Už od začátku revoluce v technologii se může pyšnit IT. Se svými příspěvky lidem do obyčejného života a že jich je hojná škála.
Od naprogramování mikrovlnné trouby, po zhasnutí lampičky tlesknutím. Je neuvěřitelné, co všechno dokáži lidé vymyslet a zrealizovat po funkčnost.
Když vznikl první eskalátor od Jesse W. Renno v New Yorku a to roku 1897, bylo to za úmyslem zábavy.
Oficiálně jako jezdící schody (eskalátor), se plně používaly v roku 1900. Už tehdy bylo fajn, že se nemusíme táhnout s těžkými zavazadly do schodů pěšky. Pojízdné schody mají na svědomí taktéž IT.
To ale zdaleka není všechno. Je to jen jeden z mnoha prvních příkladů našeho revolučního zvratu.
Postupně se do techniky zapojovalo více a více lidí, a proto dnes máme nespočet šikovných života ulehčujících věcí. Největším hitem na celém světě je momentálně VR – (Virtuální Realita).
Je to vlastně svět, kde se můžete vydat po těžkém dnu v práci za jakýmkoli dobrodružství. Jezdit na opravdu obrovské horské dráze, potápět se v moři, letět raketou skrze vesmírem anebo pozabíjet pár zombie. I tímto způsobem se dá krásně odreagovat po celodenních starostech.
Samozřejmě nesmíme zapomínat na skutečný reálný svět.
Další neodolatelná věc je UI. Řídí otevírání vrat až po dokonale fungující roboty.
Dnes skoro vše, co nám usnadňuje život řídí UI tzv.: Umělá Inteligence. Nahlédneme-li do blízké budoucnosti, můžeme vidět hned několik zajímavostí. Např.: Drony. Jsou schopni čehokoli, od zachycení kamerou nádherné krajiny po vojenské účely, a to vše z vašeho bezpečí a pohodlí od PC.
Na čem se já pozastavuji nejvíce, je však Humanoid.
V dnešní době je robot, který vám vysaje podlahu až po robota, který vám dokáže přinést rozkoš. Dnes opravdu neznáme hranic pokroku. Každopádně ať je to tak nebo tak, každý si přijde na to své…
První prototipy humanoidů jsou již k viděni a není to žádné tajemství. Již v roce 2006 jich bylo vyrobeno 8,6 milionů, a to je opravdu nemalé číslo. Jednalo se pouze o průmyslové roboty.
Humanoid – Android je vlastně stroj, jehož účelem je pracovat, chovat se, vypadat a popřípadě myslet pomocí zmiňované UI podobně jako člověk.
Ač je to neuvěřitelné jeden z těchto robotů jménem Sophia, získala jako první robot občanství, a to mě trochu děsí.
Občanství jí darovala Saudská Arábie a Sophia se k tomu vyjádřila slovy, že děkuje a je pyšná. Trochu strašidelné na odpověď pouhého stroje.
Když si pročítáme všechny tyto související věci s IT technologií a UI, můžeme si říci, že je to opravdu monstrózní revoluce včetně toho, že je i nevyhnutelná.
Pokrok jde stále dál a není k zastavení.
Máme se bátco nám připraví vývojářské zítřky, nebo se těšit jaké ulehčení se k nám donese.